До уваги споживачів електричної енергії!

Шановні споживачі!

Відповідно до ст. 47 Закону України «Про ринок електричної енергії» (далі – Закон), ДП «Регіональні електричні мережі» стає оператором системи розподілу (далі – ОСР), тобто буде здійснювати лише розподіл (передачу) електричної енергії на закріпленій території.

Відповідно до статті 63 Закону, постачання електричної енергії побутовим споживачам і малим непобутовим споживачам (з номінальною напругою не більше 1 кВ), які відповідно до законодавства зараховані до споживачів універсальних послуг, починаючи з 01.07.2018, має здійснювати постачальник універсальних послуг, що працює на території області та має відповідну ліцензію.

У разі відсутності відповідного постачальника універсальних послуг на закріпленій території, ДП «Регіональні електричні мережі» продовжить постачання електричної енергії споживачам універсальних послуг до 01.12.2018.

Не пізніше 01.12.2018 (крім споживачів універсальних послуг) кожен споживач має право вибрати постачальника електричної енергії, який отримав ліцензію з постачання електричної енергії.

Відповідно до п. 7 постанови НКРЕКП № 312, непобутовими споживачам постачання електричної енергії здійснюватиметься до 01.12.2018 року, на підставі діючих на момент набрання чинності Закону договорів.

Відповідно до п. 2.1.2 «Правил роздрібного ринку електричної енергії» (далі ПРРЕЕ), затверджених постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312, усі споживачі, установки яких приєднані до мереж ДП «Регіональні електричні мережі», мають укласти договори на послуги з розподілу електричної енергії. Не допускається розподіл електричної енергії до точки розподілу електроустановки споживача за відсутності діючого договору про надання послуг з розподілу електричної енергії.

Укладання договору здійснюється шляхом направлення ОСР поштовим відправлення споживачу заяви-приєднання, зразок якого є додатком до договору про надання послуг з розподілу електричної енергії.

Договір вважається укладеним з дати підписання споживачем заяви-приєднання (до договору про надання послуг з розподілу електричної енергії), що повертається споживачем на адресу ОСР та вступає в дію з дати, указаної у заяві-приєднанні. Якщо споживач протягом указаного в заяві-приєднанні терміну не звернувся до ОСР із запереченнями щодо укладання договору в цілому та не надіслав підписану заяву-приєднання, договір автоматично вважається укладеним споживачем, якщо він спожив будь-який обсяг електричної енергії.

Ознайомитись з Типовим договором, що є додатком 3 до Правил роздрібного ринку електричної енергії з розподілу електричної енергії, можливо за посиланням.

Усі споживачі (крім споживачів універсальних послуг), які обрали постачальника електроенергії згідно з вимогами нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, зобов’язані укласти з ним договір з постачання електричної енергії споживачу не пізніше 01.12.2018.

Відповідно до п. 3.1.10 і п. 6.1 ПРРЕЕ, споживач має право вільно обирати постачальника та змінювати його шляхом укладення нового договору про постачання електричної енергії споживачу з новим електропостачальником.

Тарифи на розподіл електричної енергії будуть оприлюднені на веб-сайті підприємства після їх затвердження Регулятором.